O mnie

Nazywam się Paula Komuda i przede wszystkim jestem człowiekiem, tak jak Ty. Mam za sobą szereg przeróżnych doświadczeń, które mnie ukształtowały. Jedne były piękne, inne smutne, były i są różne.  Z wykształcenia jestem psychologiem. W trakcie swojej drogi zawodowej pracowałam z dziećmi, z młodzieżą, z rodzicami, z kadrą pedagogiczna, z osobami dorosłymi. Moja praca miała charakter i grupowy, i indywidualny. Prowadziłam zajęcia grupowe dla dzieci, grupę terapeutyczną dla młodzieży, indywidualne procesy terapeutyczne. Szkole i edukuje, swoje pierwsze szkolenie zrealizowałam mając 28 lat, aktualnie treści dotyczące rozwoju i zachęcające do pracy własnej oraz wspierające osoby szukające swojej ścieżki zawodowej odbywają się w formie online.  Ukończyłam I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz 3 lata szkoły psychoterapii w nurcie humanistyczno – doświadczeniowym w ujęciu integratywnym w  jednej z warszawskich szkół psychoterapii.

 

W swojej historii zawodowej byłam psychologiem, wychowawcą, trenerem, terapeutą, mentorką, szkoleniowcem/edukatorką, autorką tekstów, kierownikiem placówki (wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży). Miałam też epizod pracy w kontakcie z biznesem, pracując w branży eventowej, organizując konferencje medyczne i inne formy w kontakcie z branżą farmaceutyczną i medyczną. Miałam kontakt z branżą IT, brałam udział w kreatywnym projekcie przekształcania strony www. 

 

W pracy kieruje się rozumieniem człowieka w sposób humanistyczny, wszelkie formy współpracy opieram na relacji, w której ważna jest dla mnie empatia, akceptacja i autentyczność niezależnie od tego, jakim jesteś człowiekiem i skąd pochodzisz – poglądów, orientacji czy przekonań religijnych lub ich braku. Pracuję na Twoich zasobach, wierząc, że masz w sobie to wszystko, czego potrzebujesz, a swoją rolę widzę jako pomoc, wsparcie, w odnajdywaniu i rozwijaniu Twojej siły i zasobów.

O rodzajach spotkań możesz przeczytać tutaj, w zakładce SPOTKANIA.  

Jeśli jesteś specjalistą zajrzyj do zakładki DLA SPECJALISTÓW

Prywatnie jestem szczęśliwie zamężna. Po kilku latach mieszkania w Wielkiej Brytanii zaczynam życie cyfrowego nomady. Urodziłam się w Toruniu, studiowałam psychologię w Łodzi, a znaczna część mojej kariery zawodowej po studiach była związana z Warszawą. Lubię naturę, zwierzęta i długie spacery. Ciągnie mnie w kierunku sztuki (szczególnie surrealizmu oraz malarstwa fantastycznego) i innym aktywnościom twórczym. Artystyczne zainteresowania wpływają pośrednio na moją pracę, w której chętnie korzystam z metod opierających się na tworzeniu, wyobraźni, ale również doświadczaniu swojego ciała. Staram się dbać nie tylko o strefę duchową, ale również zdrowie fizyczne – doceniam role sportu i zdrowego żywienia. Wierzę, że nasze przekonania, schematy i sposób narracji wpływają na nasze życie – ułatwiając je lub utrudniając. Jestem zwolenniczką brania odpowiedzialności za swoje życie i świadomego o nim decydowaniu. 

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej i grupowej. 

2-goralska WEB

Szkolenia i Konferencje

 • Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii – “Psychotraumatologia praktyczna” 2023/2025
 • “Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach II stopień” 2021/2022
 • Konferencja „Psychoterapia skoncentrowana na schematach osobistych w pracy z DDA mającymi problemy w relacjach” 2020
 • Szkoła Psychoterapii humanistyczno- doświadczeniowa w podejściu integratywnym – OŚRODEK POMOCY I EDUKACJI PSYCHOLOGICZNEJ INTRA 2018 (3 lata)
 • Konferencja “Dzieciństwo w potrzebie” 2018
 • Konferencja “Możliwości skutecznej interwencji wobec młodzieży zagrożonej uzależnieniem”2013
 • Grupy wsparcia, edukacyjne, terapeutyczne – organizowanie i prowadzenie” Szkolenie  2013
 • Uniwersytet Łódzki, psychologia (2006-2012)
 • “Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach – kurs podstawowy” 2011
 • “Techniki dramowo-teatralne w pracy z grupą” 2009

Doświadczenie

 • Prywatna praktyka – pomoc psychologiczna i psychoterapia od 2019
 • Przystań Psychologiczna – psychoterapia indywidualna i prowadzenie psychoterapii grupowej dla młodzieży (2019-2020)
 • Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (2019 -2020)
 • Wychowawca w PWD Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (2017- 2019)
 • Centrum CBT – poradnia dla dzieci i młodzieży – prowadzenie Treningu Umiejętności Społecznych (2015 -2018)
 • Stowarzyszenie MONAR – prowadzenie zajęć z programu profilaktyki uzależnień
 • Centrum Rozwoju OFFKA – przygotowywanie i prowadzenie warsztatów dla dzieci, rodziców oraz kadry pracującej z dziećmi i młodzieżą
 • Stacjonarny ośrodek uzależnień – Stowarzyszenia “MONAR” (2010 -2012)

„Życie nie jest problemem do rozwiązania, tylko rzeczywistością do doświadczenia.”

– Søren Kierkegaard

Umów się na spotkanie ONLINE. Kalendarz w polskiej strefie czasowej.

 

Umówi się, korzystając z formularza kontaktowego