Jak ogarnąć emocje?

Narzędzie do pracy z emocjami.
Rozwijania inteligencji emocjonalnej, poprzez uczenie się zarządzania emocjami

(w zakupionym materiale będziesz mieć krok 1 i 2 w jednym miejscu).

Emocje są jak oddychanie i przełykanie.
Na co dzień nie zatrzymujemy się na emocjach, są z nami od tak dawna, że wydają się oczywistością.

Kiedy zaczyna boleć nas gardło i nie możemy jeść albo mamy kaszel i trudniej nam się oddycha, zaczynamy zwracać uwagę na te oczywiste czynności, a nawet nie na nie same, a na konsekwencje związane z aktualną sytuacją. Jesteśmy głodni i rozdrażnieni, zmęczeni kaszlem i bolącym od niego brzuchem, zaczynamy szukać pomocy.

Kiedy w naszych emocjach jest względnie OK dzieje się podobnie. Jednak jeśli z jakiegoś powodu nasili się nasz lęk i sprawi, że przestaniemy płynnie podejmować decyzję, nasza złość sprawi, że będziemy obawiać się, że utracimy ważną relację, zaczynamy dostrzegać, że w ogóle mamy emocje i szukać dla nich zrozumienia i rozwiązania tych sytuacji.
By nie stracić relacji i by móc się dalej rozwijać i cieszyć z sukcesów.
Niezliczona już ilość ludzkich historii, z którą się spotkałam, zaczynała się właśnie od tego: nie chcę go/jej stracić, a moja złość/zazdrość niweczy tę relację.
Nic z tego, o czym marzył*m, się nie dzieje, czuje, że utknęłam we własnym życiu przez ten potworny lęk, chce znowu zacząć żyć.

Dlatego czasem potrzebujemy i szukamy narzędzi takich jak to: by czegoś/kogoś nie stracić, by uzyskać to, co chcemy, by odzyskać poczucie kontroli, ruszyć do przodu, zmienić pracę, poprosić o podwyżkę, odmówić czy przestać dawać się krzywdzić i móc wrócić do życiowej równowagi.

A by tak mogło się stać, potrzebujemy nauczyć się zarządzać emocjami.

Skąd to wiem?

Poza latami edukacji na studiach, w szkole psychoterapii, we własnej terapii oraz pozostałych kursach czy konferencjach. Sama przeszłam tę drogę i wciąż przechodzę. Większość z nas nikt nie uczył radzenia sobie z emocjami. Ani jakie są, ani jak je rozpoznawać, ani co z nimi zrobić. 

Ba znaczna część z nas słyszała:

– Nie becz, czego się mażesz, taka duża/duży a płacze;

– Złość piękności szkodzi, nie pyskuj, pogadamy jak podrośniesz, nie będziesz się tu na matkę czy ojca wyzłaszczać.

– Jak do Ciebie przyjdę, to dopiero się zaczniesz bać….

– Problemy to mają dorośli, Ty masz się uczyć

I tak większość z nas, zamiast umieć zarządzać emocjami, nauczyła się je chować, ignorować, zaprzeczać im.

I choć było to adaptacyjne i użyteczne, kiedy byliśmy i funkcjonowaliśmy w tamtym świecie, raczej nie jest, gdy próbujemy budować swój.

Potrzebujemy emocji, bo to one są często naszymi drogowskazami, które warto nauczyć się czytać. Dobrze wykorzystana złość pomaga stawiać granice i daje energię do zmiany. Radość i zadowolenie są cegiełkami naszej samooceny i pewności siebie, bez dawania sobie do nich praw ciężko się rozwijać. Lęk i strach ma nas ostrzegać, wyostrzać nasze zmysły, pokazywać, na czym nam zależy, a nie nas zatrzymywać w działaniu. W końcu smutek informować o tym, co jest ważne, co było ważne, o stracie, i dzięki tej świadomości możemy podejmować decyzje, czego w życiu chcemy więcej, kogo chcemy mieć wokół siebie.

Uwierz mi, że po przejściu swojej pracy z emocjami dziś już wiem, że emocje to nasi sprzymierzeńcy, jeśli tylko umiemy z nich właściwie skorzystać i przestaniemy ich ignorować. 

Dzięki wiedzy i tym doświadczeniom, które są już za mną, stworzyłam program, warsztat, materiał, który ma pomóc stworzyć most pomiędzy latami unikania i ignorowania emocji, a zrobienia im miejsca w życiu i korzystania z nich. Po to, żebyś Ty mógł, mogła to osiągnąć szybciej żył, żyła pełniej, z satysfakcją i zadowoleniem.

Co się dla Ciebie wydarzy w trakcie pracy z tym materiałem:
 
 • Zrozumiesz, dlaczego jedne emocje są częściej w Twoim życiu, a inne rzadziej. 
 • Rozszerzysz swoją znajomość i umiejętność rozpoznawania emocji.
 • Nabierzesz zaufania do siebie dzięki większemu rozumieniu co się z Tobą w danym momencie dzieje.
 • Dowiesz się, czy przeszłe doświadczenia mają wpływ na to jak przeżywasz daną emocję.
 • Dostaniesz przestrzeń do polubienia siebie dzięki większej samoświadomości.
 • Będziesz umieć je  nazywać i kategoryzować.
 • Będziesz rozpoznawać emocje na podstawie odczuć z ciała.
 • Znajdziesz odpowiedzi na pytanie, co powinnam/powinienem czuć.
 • Będziesz wiedzieć, jak używać trudnych emocji kiedy się przytrafiają.
 • Możesz przepracować z materiałem dowolną emocję: złość, smutek, lęk i inne.
 • Będziesz wiedzieć, dlaczego warto korzystać ze wszystkich emocji.
 • Zmienisz sposób patrzenia na trudne emocje.
 • Zaczniesz inaczej przeżywać życie.
 • Wypracujesz otwartość na różne emocje.

Przygotowany materiał pomoże Ci:

 • Poznać siebie,

 • Zrozumieć swoje reakcje i zachowania, które pojawiają się w przypływie emocji,

 • Zrozumieć swoje podejście do emocji, które są dla Ciebie trudnością,

 • Ćwiczyć inne niż dotychczasowe rozwiązania

 • Pokazuje i uczy innej perspektyw patrzenia na emocje.

 

Warsztat nie jest formą, która może zastąpić psychoterapię, rozwija kompetencje związane z emocjami, poziom ich rozwinięcia zależy od stanu, z jakiego się zaczyna oraz zaangażowania w wykonywane zadania,  

 

Jak wygląda warsztat o emocjach?

 1. To 5 tematów plus BONUS,  przygotowane w formie nagrań oraz zadań do wykonania (około 1,5 h i 18 stron workbooka z zadaniami do wykonania) . Każdy temat to jeden z elementów zarządzania emocjami (prawdopodobnie znasz je z wersji poglądowej bezpłatnego mini warsztatu), tym razem pracujemy nad każdym z nich w odniesieniu do Twojej historii życia oraz tego, jak wygląda teraz. W wersji mini warsztatu już wiesz, jakie są i jakie mają funkcje, a teraz pracujesz nad tym by w sobie i na swoich przeżyciach rozwijać poszczególne elementy za pomocą przygotowanych zadań i ćwiczeń
 2. W każdym module przeprowadzam Cię krok po kroku przez dane zagadnienia i tłumacze przygotowane zadania.
 3. To również karty z instrukcjami i zadaniami do każdego tematu.
 4. Masz możliwość zadawania pytań w formie mailowej przez cały czas dostępności warsztatu lub pisania komentarzy pod danym zagadnieniem, dzięki czemu możesz rozpocząć dyskusje z innymi uczestnikami warsztatu.
 5. Materiał będzie dostępny, do końca roku 2024 możesz robić go w swoim tempie.

Zadania, które będziesz wykonywać

Zadania są przygotowane, tak by pracować na osobistych przeżyciach i doświadczeniach, poznawać siebie i rozszerzać swoją perspektywę. Kurs nie jest oparty na typologiach i definicjach, bo sama wiedza nie wpływa na zmianę, potrzeba spróbowania, wykonania działania, by została wykorzystana.  Zadaniem warsztatu jest stworzyć warunki, by spotkać Cię z Tobą samą/samym. 

Ile czasu zajmie cały warsztat?

Materiał podzielony jest na części, bo zdaje sobie sprawę, że w dorosłym życiu mamy wiele wyzwań i obowiązków.  Podział na tematy, mniejsze części sprawia, że nie materiał nie przytłacza i możesz go wykonywać, w swoim tempie. Średni czas zrealizowania całego materiału to 5 tygodni  w zależności ile masz czasu i ile będziesz potrzebować na konkretne zadania. Zachęcam Cię do niepospieszania siebie w tym procesie. Na skorzystanie z zakupionego dostępu masz ponad 2 lata.

Możliwe skutki uboczne:

Otwierając się i korzystając z narzędzi do samorozwoju, otwierasz swoje wnętrze, może się zdarzyć, że Twoja praca z emocjami będzie wpływać również na inne obszary życia: rozwijać asertywność, komunikacje, gotowość do podejmowania nowych wyzwań. 

Może się też zdarzyć, że dotrzesz do czegoś, co może być trudne lub warte pracy w kontakcie indywidualnym — to zawsze Twoja decyzja czy zdecydujesz się na taki krok.

Dla kogo NIE jest to materiał:

 • Osób, które nie chcą poświęcić swojego czasu na wykonywanie zadań

 • Osób chorujących (na choroby psychiczne) i niebędących zaopiekowane (nie są pod opieką dowolnego specjalisty zdrowia psychicznego: psychiatra, psycholog, psychoterapeuta).

JESTEŚ GOTOWY/GOTOWA DO ROZPOCZĘCIA PRACY NAD ZMIANĄ?

(w zakupionym materiale będziesz mieć krok 1 i 2 w jednym miejscu).

 KLIKNIJ

wybraną walutę

⬇

Masz możliwość płatności kartą lub przez Google Pay (wybierz walutę, w której chcesz zapłacić)
Po dokonaniu opłaty w ciągu 24h otrzymasz mailem login i hasło do platformy z warsztatem.
Nie znasz moich materiałów?

Chcesz sprawdzić jak mniej więcej, będzie wyglądał, zanim  kupisz warsztat? Nie ma problemu 🙂 Udostępniam Ci bezpłatną wersję poglądową w formie mini warsztatu.

Bezpłatna mini wersja jest wprowadzeniem teoretycznym do tematu z kilkoma poglądowymi ćwiczeniami. 

Jaka jest różnica? W pełnej wersji materiał podzielony jest na mniejsze części, zawiera więcej zadań, a same zadania są pracą pogłębiającą, która umożliwia zmianę. Jeśli po pierwszej części poczujesz “OK, wiem i co dalej? Co mam z tym zrobić?” To właśnie tego dowiesz się w pełnej wersji.

Jeśli nie masz pewności wersja mini czeka na Ciebie TU


Nie znalazł*ś informacji, której potrzebujesz? Wyślij wiadomość, chętnie odpowiem na Twoje pytanie.